ÁRTÓ-VÉDŐ KONFERENCIA

A konferenciáról
Az Ártó-Védő Társadalom Konferencia második alkalommal kerül megrendezésre a Semmelweis Egyetem ETK Társadalomtudományi Tanszéke, az ÁOK Magatartástudományi Intézete,  az EKK Mentálhigiéné Intézete és az SE EFIT Alapítvány közös szervezésében.
A szervezők kezdeményezték a konferencia szabadon választható továbbképzéssé  való minősítését a szülészeti ellátás, védőnői, valamint a gyermek ápolás és gondozás szakmacsoportba tartozó egészségügyi szakdolgozók részére. A minősítés folyamatban van.
Az országos konferencia céljai:
* Fórum és szakmai közösség teremtése az egészség és társadalom kapcsolódásaival foglalkozó kutatók és kutatások számára
* A legújabb egészségszociológiai, orvosi szociológiai vizsgálati eredmények és módszerek bemutatása
* Az egészség szociális, mentális és lelki dimenziójának hangsúlyozása
* Az egészségügyi szakemberek képzésével kapcsolatos oktatási tapasztalatok megosztása
* Szakmai, kutatási együttműködések kialakítása
A konferencia kiemelt témái 2018-ban:
* Szülés és születés
* Koraszülöttek
* Párválasztás
* Gyermekvállalás
* Család
* Egyszülős családok
Időpont: 2018. június 8.
Helyszín: Semmelweis Egyetem Egészségtudományi Kar
                     1088 Budapest, Vas utca 17.
Publikációs lehetőség: a konferencia legjobb előadói számára publikációs lehetőséget biztosítunk a European Journal of Mental Health, valamint a Mentálhigiéné és Pszichoszomatika folyóiratokban.
Absztraktok beküldése: 2018.02.05-03.31. között
Regisztráció határideje: